تغذیه نادرست سبب ایجاد بلوغ زودرس می‌شود

الهام پارسا متخصص طب ایرانی با حضور در برنامه مادر، کودک، تندرستی اظهار کرد: بلوغ زودرس در دختران بسیار شایعتر از پسران است، سن شروع بلوغ در پسران ۱۱ تا ۱۲ سالگی و در دختران ۹ تا ۱۰ سالگی است به طوری که در بسیاری از موارد به علل مختلف ممکن است شروع بلوغ کمتر از زمان‌های یاد شده باشد.

پارسا با اشاره به اینکه در سده‌های اخیر کودکان به ویژه دختران در سن کمتری به بلوغ می‌رسند، افزود: عوامل بسیار زیادی از جمله ژنتیک، شرایط زندگی، محل زندگی، مواد شیمیایی، فعالیت‌های بدنی و رژیم غذایی در ایجاد بلوغ زودرس دخیل است.

این متخصص طب ایرانی گفت: تحقیقات مختلف نشان داده که با افزایش شیوع چاقی در بین کودکان، سن رسیدن به بلوغ کاهش یافته است، افزایش وزن یکی از دلایل بلوغ زودرس است.

پارسا تصریح کرد: اصلاح الگوی تغذیه‌ای و فعالیت بدنی دو کلید اصلی برای پیشگیری از بلوغ زودرس و کاهش وزن در کودکان است. دانشمندان یکی از دلایل اصلی چاقی را استفاده از مواد فرآوری شده با کالری بالا و نوشیدنی‌های قندی پرکالری دانستند.

او ادامه داد: استفاده مداوم از نوشیدنی‌های گازدار از طریق مسیر‌های متابولیکی وابسته به انسولین، افزایش وزن و قاعدگی زودرس از عوامل ایجاد بلوغ زودرس است، با در نظر گرفتن اصلاح رفتار تغذیه کودکان و مدیریت منابع غذایی می‌توان از بلوغ زودرس جلوگیری کرد.

این متخصص طب ایرانی افزود: کودکان به جای استفاده از غذا‌های فرآوری شده با کالری بالا از منابع غذایی سالم مانند سبزیجات، میوه‌ها، لبنیات کم چرب و چربی‌های اشباع نشده استفاده کنند.

پارسا تصریح کرد: برای رشد، نیاز به دو فاکتور حرارت و رطوبت داریم به طوری که اگر این دو فاکتور زیاد و یا کم شود کودکان ما به بلوغ زودرس می‌رسند، وقتی رطوبت و حرارت از حالت تعادل خارج می‌شود بلوغ زودرس اتفاق می‌افتد بنابراین بحث تغذیه بسیار مهم است، زیرا تغذیه نادرست سبب بروز بلوغ زودرس در کودکان می‌شود.

او ادامه داد: در دوره کرونا جنبش گرمی خوردن در بین مردم به راه افتاد که عوارض بسیار زیادی را ایجاد کرد که یکی از این عوارض ایجاد بلوغ زودرس بود، باید بتوانیم با تغذیه مناسب دوران بلوغ را طولانی‌تر کنیم به طوری که دوره بلوغ ۲ تا ۴ سال به طول می‌انجامد بنابراین از نظر گرمی و سردی باید احتیاط کنیم.

این متخصص طب ایرانی افزود: صبحانه مناسب برای کودکان نیز فرنی و حریره بادام است که برای اکثر بچه‌ها مناسب است، از مصرف موادی که برای بدن مضر هستند مانند چیپس و پفک و نوشابه‌ها باید جلوگیری کرد.

[ بازدید : 30 ]

[ يکشنبه 30 خرداد 1400 ] 9:49 ] [ نویسنده سیگنال ]

[ ]

تعمیرات شیائومی

برای خرید موبایل­های شیائومی بهترین کار مراجعه به نمایندگی­های معتبر در سراسر کشور است. در واقع زمانی که به یک فروشگاه محصولات دیجیتال از قبیل موبایل­های هوشمند مراجعه می­کنید، علاوه بر این که محصولات ارائه شده را با قیمتی مقرون به صرفه خریداری می­کنید از گارانتی معتبر آن هم استفاده خواهید کرد. از طرفی برای تعمیرات شیائومی هم لازم است به نمایندگی معتبر آن مراجعه کنید.

زمانی که به نمایندگی معتبر تعمیرات مراجعه می­کنید، از چندیدن مزیت مهم استفاده خواهید کرد. برخی اوقات لازم است قطعه یا قطعاتی در موبایل شما تعویض شود. نکته­ای از آن باخبر نیستید این است تمامی افرادی که در حوزه تعمیرات شیائومی فعالیت دارند، قطعات مورد نیاز خود را از نمایندگی­های مجاز خریداری می­کنند. در این بین هزینه اضافه فراهم کردن این قطعات را شما پرداخت می­کنید.

راه حل بهتر این است که از همان ابتدا به یک نمایندگی فعال و قانونی مراجعه فرمایید. وقتی که چنین تصمیمی بگیرید، مبلغ قطعات تعویضی تا حد قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد. دستمزد تعمیرات تقریبا براساس قیمت­های اتحادیه نرخ مشخصی دارد، اما باز هم مراجعه به نمایندگی­ تعمیرات شیائومی هزینه­ها را کاهش خواهد داد. نکته دیگری که وجود دارد، استفاده از قطعات اورجینال است.

برخی اوقات قطعات تعویضی می­توانند های کپی باشند و شما متوجه آن نشوید. چندی نمی­گذر که مجددا راهی مسیر مرکز تعمیران موبایل می­شوید. عمر و دوام قطعات اصلی در مقایسه با قطعات های کپی بسیار بیشتر است. البته این چیزی نیست که شما متوجه آن شوید و فقط خود فعالان این حوزه می­توانند تشخیص دهند. برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی لازم است به نمایندگی­های معتبر مراجعه فرمایید.

مزایای مراجعه به نمایندگی تعمیرات شیائومی

ممکن است قیمت­ها را مقایسه کنید و تصمیم بگیرید به ارزان­ترین مرکز تعمیراتی که می­شناسید مراجعه کنید. اگر معیاری که برای تعمیر موبایل مد نظر دارید صرفا قیمت آن است، متاسفانه در آینده نه چندان دور باید برای تعمیر مجدد هزینه بیشتری بپردازید. از طرفی اگر بخواهید در تعمیرات موبایل شما از قطعات اصلی و اورجینال استفاده شود، باید هزینه بیشتری بپردازید. حال اگر مایل باشید اطمینان حاصل کنید که قطعات اصلی است چه پیشنهادی دارید؟

در نمایندگی شیائومی قطعات استفاده شده اورجینال هستند

تنها کاری که لازم است انجام دهید، مراجعه به نمایندگی­های معتبر است. با این کار می­توانید مطمئن باشید که همه چیز توسط نیروی متخصص با استفااده از قطعات اورجینال انجام خواهد شد. با مراجعه به مراکز خدمات موبایل نامعتبر ممکن است هزینه بیشتر را بپردازید و با وعده اورجینال بودن به آن­ها اعتماد کنید.

اگر هم چنین باشد، فرد فعال در این حوزه مجبور به خرید این قطعه از نمایندگی است که نهایتا برای این که سود بیشتری به دست اورد، قیمت را برای شما افزایش خواهد داد. در نتیجه با مراجعه به نمایندگی­های شیائومی در هزینه­های خود صرفه جویی خواهید کرد.

پشتیبانی و گرانتی معتبر

اگر برای تعمیرات شیائومی به دنبال مرکزی هستید که خدمات خود را گارانتی کند و این اطمینان را به شما دهد که تا مدتی طولانی دیگر نیازی به تعمیر یا تعویض قطعات موبایل ندارید، بهترین کار و هوشمندانه­ترین تصمیم مراجعه به نمایندگی معتبر آن است. از طرفی اگر موبایل شما پس از مدت اندکی مجددا دچار مشکل شود، می­توانید به نمایندگی مراجعه کنید و علت را جویا شوید. اگر مشکل فنی آن مرتبط به خطای نیروی خدماتی باشد به صورت رایگان رفع خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

[ بازدید : 74 ]

[ يکشنبه 30 خرداد 1400 ] 9:49 ] [ نویسنده سیگنال ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]